Ogólnopolski Związek Bezrobotnych

projekt: http://szablony.atcsites.com

Księga gości ::  Ogłoszenia ::  Forum dyskusyjne ::  Publicystyka ::  Galeria Zdjęć ::  Flash ::  Linki do stron ::  Pliki do pobrania ::  Panel

projekt: http://szablony.atcsites.com

Zarząd Główny OZB

Statut

KRS

Deklaracja Ideowa

Deklaracja członkowska

Skład Zarządu

Księgowość

Współpraca

Porozumienia

Przynależność do innych organizacji

Założenie oddziału

Protokoły pokontrolne

Sprawozdania

Inicjatywy Zarządu Głównego

Źródła finansowania

Działalność OZB

Inicjatywy społeczne

Działania Nadzorcze

Ruch przeciw bezradności społecznej

Poradnia Obywatelska

Infotelefon

Stop Rasizmowi

Ekonomia Społeczna

Programy

projekt: http://szablony.atcsites.com

Koniec z rasizmem na stadionach - 2007

Seminarium 2007-10-17Pikieta, ulotkowanie i seminarium 2007-10-26Pobierz plik    ulotkowanie na ulicach miasta


Koniec z rasizmem na stadionach - 2006


Akcja ,,Wykopać rasizm ze stadionów” prowadzona jest od kilku lat w 37 krajach europejskich przez organizację FARE ACTION WEEK z Wiednia. W Polsce akcję koordynuje stowarzyszenie ,,Nigdy Więcej” z Warszawy. W tym roku akcja zostanie przeprowadzona w całej Europie przez różnego rodzaju organizacje społeczne w dniach od 17 do 30 października. Do akcji włączają się nowe grupy z Europy Wschodniej i Środkowej, zasięgiem swym obejmując państwa z terenu byłego Związku Radzieckiego oraz Bałkany. Osoby prowadzące kampanię to fani, kluby sportowe, narodowe stowarzyszenia, etniczne mniejszości, grupy młodzieży i szkoły. Akcja ma podkreślić znaczenie problemu, podnosić świadomość, pomóc we wspólnym poszukiwaniu dróg wyjścia i podkreślić determinację futbolu, by go powstrzymać. Po raz pierwszy do europejskiej akcji włączyły się osoby prowadzące kampanię w Izraelu, po to, by zwalczyć rasizm wobec Arabskiej etnicznej mniejszości Izraela i przeciwko imigrującym graczom. W związku z Pucharem Świata 2006, wszyscy kluczowi gracze niemieckiego futbolu wraz z ponad milionem fanów, po raz pierwszy włączyli się do akcji i będą podnosili czerwoną kartę przeciw rasizmowi w sporcie. Inicjatywa niemieckiej ligi futbolu DFL razem z DFB i FARE partnerem Dem Ball jest nastawiona na osiągnięcie celu, zamierza stać się największym anty - rasistowskim klubem w dotychczasowym futbolu. W Anglii i Walii, wszystkie 92 profesjonalne kluby piłkarskie biorą udział we wspólnym wysiłku, by wyrzucić rasizm ze stadionów. Wykopmy rasizm ze stadionów , żeby Europejski Futbol stal się wolny od rasizmu i nietolerancji. Z poparciem UEFA oraz całą Europejską futbolową rodziną wiemy, że ten cel jest osiągalny. Przebieg seminarium uświetnią występy amatorskiego zespołu romskiego ,,Młodzi Romowie" z naszej ietlicy integracyjnej ,,Stokrotka" oraz koncert profesjonalnego zespołu ,,NAZIR" ( będzie okazja nabyć płyty zespołu) Serdecznie Państwa zapraszamy.

Pobierz plik    seminarium cz.1
Pobierz plik    seminarium cz.2
Pobierz plik    seminarium cz.3
Pobierz plik    seminarium cz.4

Koniec z rasizmem na stadionach - 2005

Papież: Koniec z rasizmem na stadionach

Benedykt XVI wystosował bezprecedensowy apel o położenie kresu rasizmowi na stadionach piłkarskich. Przesłanie papieża zostanie odczytane wieczorem przed rozpoczęciem towarzyskiego meczu Włochy-Niemcy na stadionie we Florencji.

    Inteligencja i tolerancja
    Egoizm i altruizm
    NIE FASZYZMOWI
    Rasistowski skandal w Hiszpanii
    Polscy faszyści tworzą bazę swoich wrogów
    Różni ale równi - Media o nas
    Walcząca antyfaszystka
    Próba zabicia antyfaszyty
    Rząd Rzeczypospolitej na Uchodźctwie

,,Przeciwko rasizmowi na stadionach"

Futbol jako najpopularniejszą gra świata, może pomóc połączyć ludzi i rozbić bariery utworzone przez nieznajomość innych narodowości albo z powodu uprzedzenia. Europejski projekt został zaczęty 1995 r. przez grupę fanów, którzy zaniepokoili się wydarzeniami związanymi z rasistowskimi nadużyciami na stadionach. Akcja ,,Przeciwko rasizmowi na stadionach" ma na celu zrozumienie prawa wszystkich ludzi do równego traktowania, bez względu na kolor skóry, wyznawaną religię czy pochodzenie etniczne. Program dla Ogólnopolskiego Związku Bezrobotnych opracowała Barbara Radziewicz , prezes stowarzyszenia .Program uzyskał akceptację i dofinansowanie jego realizacji przez FARE Action Week against Racism and Discrimination in European Football organizację pozarządową z Wiednia. Program polega na przeprowadzeniu akcji informacyjnej w postaci plakatów, ulotek oraz w lokalnych mediach. Głównym punktem programu jest seminarium dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci społeczności polsko - romskiej , związanej z działalnością Świetlicy Integracyjnej ,,Stokrotka" przy OZB w Ełku połączonego z konkursem na temat znajomości europejskich dyrektyw antydyskryminacyjnych , które odbędzie się w dniu 15 października o godz.15,00 w siedzibie świetlicy. Udział w seminarium wezmą trenerzy sportowi, przedstawiciele sportu, naszej organizacji z oddziałów działających na terenie całego kraju oraz Pan Jerzy Płókarz - Prezes partnerskiej organizacji - Krajowej Sieci Społecznego Ratownictwa i Radia Obywatelskiego z Łodzi. Celem naszej akcji jest edukacja społeczeństwa, chcemy uświadomić ludziom , że każdy, kto chce brać czynny udział w sporcie może zrobić to bez lęku, rasowego nadużycia i szykanów, w słownej albo fizycznej formie, i powiększyć udział przedstawicieli etnicznych mniejszości w futbolu, czy to jako graczy, widzów, fanów czy też pracowników lub działaczy społecznych klubów sportowych.


Seminarium pt. ,,Przeciwko rasizmowi w sporcie"
odbędzie się w dniu 15 października 2005 r. o godz.15,00
w Świetlicy Środowiskowej ,,Stokrotka"
ul. Elizy Orzeszkowej 3/1U w Ełku
Pobierz plikSeminarium z dnia 15-10-2005r. Występ zespołu
Pobierz plikSeminarium z dnia 15-10-2005r. Część oficjalna w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta
Program dofinansowany ze środkówFARE Action Week against Racism and Discrimination in European Football.

projekt: http://szablony.atcsites.com

Warmińsko-Mazurskie

Ełk

Nowe Miasto Lubawskie

Olsztyn

Pomorskie

Zachodnio-Pomorskie

Lubuskie

Kostrzyn n/Odrą

Zielona Góra

Mazowieckie

Marki

Warszawa

Podlaskie

Lubelskie

Chełm

Łódzkie

Łódź

Sieradz

Dolnośląskie

Wrocław

Opolskie

Namysłów

Śląskie

Świętokrzyskie

Podkarpackie

Jasło

Małopolskie

Wszelkie prawa zastrzeżone dla OZB

Strona główna